Bayilik franchise

2020 Zara Bayilik Fiyatları ve Şartları


Türkiye’de 38, Dünyada yaklaşık 2.200 mağazası bulunan Zara, 1975 yılında İspanya’da faaliyete geçen giyim ve aksesuar markalarında önde gelenleri arasındadır. Hazır giyim sektörü içinde kalitesi ve estetikliği ile Ülkemizde olduğu gibi Dünya’da önemli markalardan biri olan Zara, Franchise bayiliği almak isteyen yatırımcıyı kendisine çekebildiği kadar bayilik için sunduğu zor şartları da bayilik almak isteyenleri zorlamaktadır.  Zara bayilik almak isteyenlerden bazı şartlar istenmektedir. Bu şartlar arasında; Hazır giyim sektöründe 4 yıl boyunca hizmet etmek, Yaklaşık olarak 400 Bin TL yatırımının olması, Satmış olduğu ürünlerden %3 komisyon vermesi, Reklamlar giderleri olarak %3 ödenmesi, Açacağınız işyerinin şehrin en büyük AVM’ sinde veya en gözde yerinde olması, işyerinizin 400 metre kare olması şartları arasındadır.

Zara Bayilik Fiyatları ve Şartları Nedir?

Her yıl yaklaşık 12 2bin yeni ürünü ile tüketicilerin karşısına çıkan Zara hazır giyim firması, giysilerini İspanya, Portekiz, Türkiye ve Fas gibi ülkelerde üretmektedir. 2019 Zara Bayilik Fiyatları ve Şartları ile ilgili olarak şirket ürünleri satmak ve korumak için çoğu zaman kendi bünyesinde bayilik açmakta, özellikle bayilerini büyük şehirlerde (İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa) ve müşteri yoğunluğu ile satış oranının yüksek olduğu yerlerde açmayı tercih etmektedir.  Zara Franchise bayilik vermekle birlikte, bayilik almak istediğinizde yaklaşık olarak telif bedeli olarak 50.000 Dolar ödemeniz gerekmektedir. Bunun yanında işyeri için gerekli ekipmanlar ve dizayn için 80.000 Dolar, %3 reklam gideri ile  % 5 ile %10 arasında telif ücreti de ödemeniz gerekmektedir.

Bu koşullar doğrultusunda Zara Franchise bayiliği alan firmalar saygın ve kaliteli müşteri potansiyeline sahip oldukları için firmanın iyi temsil edilmesi içinde bazı şartlar sunmaktadır. Bu şartlar arasında;

 • Bayi olacak kişi mağazanın başında durması gerekmektedir.
 • İletişiminin güçlü olması,
 • Zara giyim kalitesini hissettirmeli ve istenilen lokasyonda bulunması gerekmektedir.
 • Müşteri odaklı çalışan Zara firması bayiliğinin avantajları da yer almaktadır.
 • Kaliteli bir firma ile çalışmak size saygınlık kazandıracaktır.
 • Daima saygın müşteri profiliniz olacak,
 • Her şartta ve her koşulda müşteri bulabileceksiniz,
 • Maddi getirisi ile kazançlı sistemdir.
 • Zara firması tarafından sürekli verilen destek,
 • Hizmet içi eğirim seminerleri,
 • Tedarik imkanın hızlı olması,
 • Kalifiye personel yetiştirilmesi gibi imkanlara sahip olmaktasınız.

Zara Bayiliği Ne Kadar Kazandırır?

Bay – bayan ve çocuk giyiminde kaliteli üretimleri ile dikkat çeken Zara markası uzun ömürlü giysileri ile geçmişten beridir rağbet görmekle beraber, endüstrinin gelişmesini en iyi takip ederek rekabetini artırmıştır. Kaliteli, modern çizgileri ve kesimleri ile dünyanın birçok yerinde müşteri memnuniyeti ve başarılı satışları ile adını duyurmaktadır. Özellikle damatlık modelleri ve bayanların özel günlerde tercih ettikleri abiye kıyafetlerinin yanında çocuklar içinde birbirinden çeşit kıyafetler bulunmaktadır. Zara bayilik şartları ile geniş bilgiye sahip olmak isteyenler www.zara.com.tr adresinden ayrıca 0212 386 82 32 numaralı telefonlardan ayrıntılı olarak bilgi alabilirsiniz.

Anlaşmaya varmadan önce mutlaka belirtilen adreslerden Zara firması yetkililerine ulaşarak anlaşmaya varmadan önce yüz yüze mutlaka görüşme yapmanızda fayda bulunmaktadır. Müşteri potansiyeli yüksek olan Zara gibi bir firmanın bayisi olmak, size ticari hayatınızda % 99 başarı getireceği için en doğru yatırımı yapmış olacaksınız. Kişilerin değişmeyen ihtiyaçlarından olan giyim sektörü girişimciler tarafından her zaman talep görmektedir. Teknolojinin gelişmesi ile üretimde son model cihazları kullanan firma endüstri alanındaki gelişmeleri takip ederek rekabet piyasasını en iyi şekilde takip etmektedir.

Sponsorlu Reklamlar

Zara markasının üyesinden olmak isteyen girişimciler bu dünya markasın raflarında sergilemek ve her zaman müşteri potansiyeline sahip olmak istiyorlarsa gerekli şartları yerine getirdiklerinde, bulunduğunuz şehirde insanların en kalabalık bölgesinde Zara adıyla açtığınız mağazanızla en büyük yatırımınızı yapmış olacaksınız. Yaptığınız yatırım miktarı başlarda biraz ağır olarak görünse de işletmeniz faaliyete başladığınız anda en doğru yatırımı yaptığınızı görecek ve kar marjınızı yükselteceksiniz. Müşteri potansiyelinizin sürekli olduğu işletmenizde büyük bir firmayı temsil etmenin yanında her yıl yenilenen konsepti ile her zaman ilgi odağında olacaksınız. Giyim sektörünün önde gelen firması ile çalışmak her zaman ayrıcalıktır.

Diğer Bayilikler ;

Not: Sitemiz hiçbir ziyaretçiye iş garantisi, kredi ve para vaad etmemektedir. Yapacağınız yorumları iş veren firmalar görerek size dönüş sağlaması kendi mevhumlarına kalmış durumdadır. Bizler sizlere ne gibi işler yapabilirsiniz, kredi ile ilgili açıklayıcı bilgileri, bölgenizde ne gibi işler yapıldığını sunmakta ve açıklamaktayız. Biz iş veren, kredi veren firmalar değiliz... Konu altına yorum yapmanız iş verenlere ulaşmanızı hızlandıracaktır. Çünkü iş verenler de sitemizi ziyaret ediyor.
Etiketler

Leyla Demirci

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Ticaret bölümü mezunuyum. Alanım ile ilgili bilgi verici içerikler paylaşmaktayım. Sormak istediğiniz soruları yorum bölümünde sorabilirsiniz. Kısa süre içerisinde yanıtlayacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir