İşçi alımı

Ziraat Bankası Güvenlik Görevlisi Alımı İş Başvurusu


Kayseri Bölge Şehir Hastanesi İş Başvurusu Personel Alımı

Ziraat bankası güvenlik görevlisi alımı en çok yapan bankalar arasındadır. Güvenliğin temel ve esas olduğu bu sektörde güvenlik görevlisi seçimi iyi yapılmalı ve oldukça güvenilir bir ortam oluşturulmalıdır. Bu nedenle bankalar arasında bu konuya en hassasiyet gösteren firma da bilindiği gibi Ziraat Bankasıdır. Hizmet kalitesinin yani sıra güvenliğe de olması gerekenden fazla önem göstermektedir.

Ziraat Bankası Özel Güvenlik Alımı İş İlanları

Banka güvenlik görevlisi alımı yapmadan önce bazı kriterlere uygun olmanız gerekmektedir. Bu kriterlere uyulmadığı müddetçe güvenlik görevlisi gibi hassasiyet isteyen işlere başvuru yapamazsınız.

Güvenlik görevlisi alımı başvuru şartları:

  • Silahsız güvenlik görevlisi başvurusu için en az ortaokul mezunu olmak ,
  • Silahlı ve silahsız güvenlik görevlisi başvurusu için 18 yaşını bitirmiş olmak,
  • Kamu haklarından mahrum olmamak,
  • Sicili bu belgeyi alabilecek şekilde temiz olmak,
  • Mesleğini yapmaya engel herhangi bir sağlık sorunu taşımamak.

Gibi şartlar aranan en temel şartlar arasındadır. Bu şartları sağlayan her birey Ziraat bankası özel güvenlik alımı ilanlarına başvurabilir. Bu şartları sağlayan her kadın ve erkek özel güvenlik görevlisi olmak için başvuru yapabilir.

Özel Güvenlik Sertifikası Nereden Alınır?

Banka güvenlik görevlisi olmak istiyor iseniz güvenlik görevlisi sertifikası almak zorundasınız. Aksi taktirde güvenlik görevlisi olamazsınız. Bunu bir iş başlangıcı öncesi eğitim gibi de düşünebilirsiniz. İki çeşit güvenlik eğitimi bulunmaktadır. Bunlardan biri silahlı bir diğeri de silahsız güvenlik görevlisi eğitimi olarak belirlenmiştir.

Sponsorlu Reklamlar

Silahlı temel güvenlik görevlisi eğitimi 120 saat olarak eğitimi verilmektedir. 15 gün temel dersler okulda ve 3 gün ise silah eğitimi yapılmaktadır. Silah eğitiminin de 2 günü teorik ve bir günü ise de poligonda 25 mermi atış eğitimi ile yapılıyor. Bu eğitimi başarı ile tamamlayıp sınavını geçen aday silahlı güvenlik görevlisi sertifikasına sahip olmuş oluyor.

Silahsız güvenlik görevlisi eğitimi ise 100 saattir. Eğitime katılmak ise zorunludur. Eğer bu eğitim süresinde mazeretli olarak sayılan süre dışına çıkılırsa eğitim iptal olmuş olur. Mazeretsiz 10 saat mazeretsiz ise 30 saat devamsızlık hakkına sahipsiniz. Bu eğitim süresinde silah kullanımı yapılmamaktadır.

Ziraat Bankası Güvenlik Görevlisi Başvuru

Güvenlik görevlisi işi için banka tarafından açılan iş ilanlarına, ziraat bankası güvenlik görevlisi başvuru formu doldurarak müracaat edebilirsiniz. Başvuru sırasında sizden istenen evrakları eksiksiz getirmiş olmanız gerekiyor. Başvurular genellikle bankanın kariyer sayfası üzerinden alımı yapılıyor.

Bunun için ise en doğru kaynak olarak Ziraat Bankası sitesini ziyaret etmek olacaktır. Siteden insan kaynakları sayfası üzerinden duyurular kısmını inceleyebilirsiniz. Banka duyurular kısmında işe alım ile ilgili bilgiler paylaşıyor veya https://www.ziraatbank.com.tr/tr/bankamiz/insan-kaynaklari/duyurular linkini tıklayarak da direk duyurular sayfasına gidebilirsiniz.

Not: Sitemiz hiçbir ziyaretçiye iş garantisi, kredi ve para vaad etmemektedir. Yapacağınız yorumları iş veren firmalar görerek size dönüş sağlaması kendi mevhumlarına kalmış durumdadır. Bizler sizlere ne gibi işler yapabilirsiniz, kredi ile ilgili açıklayıcı bilgileri, bölgenizde ne gibi işler yapıldığını sunmakta ve açıklamaktayız. Biz iş veren, kredi veren firmalar değiliz... Konu altına yorum yapmanız iş verenlere ulaşmanızı hızlandıracaktır. Çünkü iş verenler de sitemizi ziyaret ediyor.
Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.