BankalarKredi

Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi 5 ve 7 Yıl Geri Ödemesiz


Devlet desteği ile, eğer gerekli şartlara uyum sağlıyorsanız hibe ya da kredi alabiliyorsunuz. Bunun için tabii ki, ilk olarak çiftçi kayıt sisteminde kaydınızın olması gerekiyor. Ziraat bankası hayvancılık kredisi nasıl alınır, hayvancılık teşvik kredisi nasıl alınır, Büyükbaş, küçükbaş, kümes hayvancılığı, arıcılık gibi faaliyetlerle uğraşan kişi ve tüzel kişiler için hayvancılık kredisi imkanları genişliyor. Devlet tarafından tarımın gelişmesi için destek, hibe ve teşvikler veriliyor. Bu şekilde kuzu, koyun, tavuk veya sığır besleyen çiftçi devlet desteği alarak daha iyi kazanç ve işini büyütme imkanından yararlanıyor. Düşük faiz oranı ve benzeri imkanlarla beraber, 5 ve 7 yıl ödeme erteleme gibi seçenekleri olan kredi imkanları da bulunuyor. 2 yıl ödemesiz hayvancılık kredisi şeklinde ek seçenkler de bulunmaktadır.

Çiftçi kayıt sistemine kayıtlı olan çiftçiler Tarım Bakanlığı hibe ve teşviklerinden yararlanabiliyor. Son yıllarda tarıma verilen önemle birlikte çiftçi destekleri ve kredi imkanları ile devlet bu işe girişecek yeni girişimçi gençleride tarım ve hayvancılık alanında görmek istiyor. Son zamanlarda birçok genç özellikle ailesinden gelen tecrübe varsa köye dönüş yaparak hayvancılık yapmaya başladı.

Ziraat Bankası, KOSGEB, TIGEM gibi mecralar üzerinden doğrudan kredi/ hibe başvurusu yapabiliyorsunuz. Özellikle bankalar kapsamında Ziraat Bankası’nın ön planda olduğunu söyleyebiliriz. Bu tarz krediler için, başvuru zamanlarına dikkat etmelisiniz. Genellikle kampanyaların belli başlı zamanları olmaktadır.

5 Yıl Ve 7 Yıl Geri Ödemesiz Hayvancılık Kredisi

2 yıl geri ödemesiz veya 7 yıl vadeli hayvancılık yapanlar için, Şekerbank, TEB, Garanti gibi bankalarında bir takım hayvancılık kredileri bulunuyor. İlk etapta herhangi bir geri ödeme yapmadan, anlaşmış olduğunuz plana göre ödemelere başlayabiliyorsunuz. Bununla beraber, kredilerin içerisinde traktör yardımından sigorta, kira gibi giderlerinize kadar birçok konu ile ilgili ödenek yer almaktadır. Kredinin sonraki aşamaları için de faiz oranı yeterince düşük şekilde bu da önemli avantajlardan biri.

Traktör kredisinden söz etmek gerekirse, TEB ile iş birliği kapsamında, sıfır ya da ikinci el traktör alımları için araç kredisi şeklinde bulunan krediden yararlanabilirsiniz. Bununla beraber ŞekerBank’ın da, büyükbaş, küçükbaş ya da kanatlı hayvan faaliyetleri için hayvancılık kredisi bulunmaktadır.

Sponsorlu Reklamlar

Aynı şekilde, Ziraat Bankası’nın da 2 yıl ödeme ertelemeli bir hayvancılık kredisi bulunuyor. Bankaların bu kredilerinden yararlanabilmek için Bakanlar Kurulu’nun belirlemiş olduğu şartları da sağlamanız lazım. IPARD 2 programlarına dahil olarak da hayvancılığa dair kredilerden yararlanabilirsiniz.

Bunun için programın başvuru ve çağrı dönemlerini iyi takip etmeniz lazım. Ayrıca bazen direkt devlet tarafından düzenlenen 300 küçükbaş hayvan alımı için hibe, gibi kampanyalar oluyor. Bunları da takip etmeniz lazım.

Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi Nasıl Alınır?

Kredilerinizi almanız için, akla ilk gelen bankalardan biri Ziraat Bankası. Banka kapsamında, 2 yıl ödemesiz kredi imkanı bulunuyor. Bu şekilde 7 sene vadeli olarak geri ödeme yapabiliyorsunuz. Ziraat Bankası’nda devlet destekli kredi imkanları bulunduğu için geniş kredi opsiyonlarından yararlanabilirsiniz. Bankalarda devlette çekilen kredinin ödenebileceğini hesap ederek çiftçilere katılım bankaları tarafından kredi imkanı sağlıyor.

Devlet hangi alanlara hayvancılık kredisi desteği veriyor?

Koyun Kredisi: Ziraat bankası tarafından devlet destekli verilen koyun kredisi ile 30 bin tl 7 yıl vadeli hayvancılık kredisi desteği veriliyor.

İnek Kredisi: Hali hazırda beslediğiniz inek veya büyükbaş hayvan sayısı 15’in altındaysa devlet 30 bin tl büyükbaş hayvan hibe ediyor.

Tavuk Yetiştiriciliği Kredisi: Kapalı sistem tavuk yetiştiriciliği veya salma sistem tavukçuluk yapanlara 1.000 adet üstü hayvan alımlarında geri ödemesiz destek veriliyor.

Devlet Destekli Hayvancılık Kredisi Başvuru Nasıl Yapılır?

Devlet destekli hayvan besiciliği yapacak kişiler tüm şartları ve olanakları araştırdıktan sonra nasıl başvuru yapılacağını merak ediyor. Başvurunuzu gerçekleştirmek için temel adımlardan biri ÇKS yani, çiftçi kayıt sistemi örneği almanız. Bununla beraber, TIGEM, KOSGEB, Ipard gibi yerlerin özel bir sistemi oluyor. Başvuru süreleri içerisinde belgelerinizle beraber yapacağınız başvuruya ek olarak internet üzerinden de kayıt oluşturmanız gerekebiliyor. İşlem sonrası onay alırsanız da kısa sürede krediniz sağlanıyor. Belge teslim aşamasında, sizin için belirtilmiş olan kural ve şartlara uyum sağlıyor olmanız önemli. Çıktığı takdirde, sözleşmeyi imzalayarak gerekli faaliyetlere başlayabiliyorsunuz.

Hayvancılık Kredisi Başvurusu İçin Hangi Evraklar Gereklidir?

Hayvancılık kredisine başvuruda bulunabilmeniz için çiftçi kayıt sisteminde kaydınızın olması gerekiyor. Buna ilişkin bir belge götürmeniz gerekiyor bu nedenle. Ek olarak, kimlik belgeniz ve bir adet fotokopisi de lazım. İkametgah belgesi de istenen belgeler arasındadır.

Sizin teminat olarak gösterebileceğiniz, tapu, teminat mektubu gibi bilgiler de bankanın talep ettikleri arasında. Bankanın sizden isteyebileceği diğer evrakları da önceden öğrenip hazırda bulundurabilirsiniz. Bunun için müşteri hizmetleri servisini kullanabilirsiniz.

Yanı sıra, başvuru formu da istenen belgeler arasında yerini almaktadır. Belgelerinizle beraber, tercih ettiğiniz bankanın şubesine başvurarak en kısa sürede sonuç alabilirsiniz.

Not: Sitemiz hiçbir ziyaretçiye iş garantisi, kredi ve para vaad etmemektedir. Yapacağınız yorumları iş veren firmalar görerek size dönüş sağlaması kendi mevhumlarına kalmış durumdadır. Bizler sizlere ne gibi işler yapabilirsiniz, kredi ile ilgili açıklayıcı bilgileri, bölgenizde ne gibi işler yapıldığını sunmakta ve açıklamaktayız. Biz iş veren, kredi veren firmalar değiliz... Konu altına yorum yapmanız iş verenlere ulaşmanızı hızlandıracaktır. Çünkü iş verenler de sitemizi ziyaret ediyor.
Etiketler

Leyla Demirci

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Ticaret bölümü mezunuyum. Alanım ile ilgili bilgi verici içerikler paylaşmaktayım. Sormak istediğiniz soruları yorum bölümünde sorabilirsiniz. Kısa süre içerisinde yanıtlayacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir