Banka işlemleri

Ziraat Bankası Kart Şifresi Alma Nasıl Yapılır?


Ziraat Bankası Kart Şifresi Alma Nasıl Yapılır? Bankkart Combo Kart şifresi ve diğer Bankkart şifreleri nasıl alınır? Ziraat Bankası ATM kartı şifresi oluşturma adımları nelerdir? Sizlere bu konu hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

Ziraat Bankası üzerinden aldığınız tüm bankamatik ve kredi kartlarının şifrelerini belirli yöntemlerle oluşturabilirsiniz. Bu bankadan hesap açan müşterilere banka hesap kartı olarak bankkart verecektir. Bu kart ile alışveriş yapabilir, paranız olması durumunda internet alışverişi yapabilir ve para çekme ve yatırma işlemlerinizi kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Bu işlemleri yapmak için ise bankamatik kartı şifresi oluşturmanız gerekiyor.

Eğer kartı ilk defa aldıysanız banka şubesinden gişe işlemleri bölümünden sıra alıp da bu işlemi yapabilirsiniz. Çünkü bazı Ziraat Bankası şubeleri anında size kartınızı verecek ve kart şifrenizi oluşturmanız için de bilgiler verecektir.

Ziraat Bankası Kart Şifresi Alma ve Değiştirme

Kamu bankası olarak hizmet veren Ziraat Bankası birçok müşteriyi de kendi bünyesinde barındırmaktadır. Ziraat Bankası müşterileri hesap açmaları durumunda bu bankanın kartını da alacaklardır. Bazı bankalar hesap açılır açılmaz size kartınızı verirken bazı bankalar ise adresinize kartınızı yollacaklardır. Bankalardan aldığınız kartın tek dezavantajı üzerinde isminizin yazmamasıdır.

Banka kartınızı kurye getirdiğinde ise şifrenizi siz oluşturmak durumunda olacaksınız. Şimdi sizlere ziraat bankası kart şifresi nasıl oluşturulur ve hangi aşamalarda işlem yapılır bunun hakkında bilgiler vereceğiz.

 

Sponsorlu Reklamlar
Bankkart Şifresi Oluşturma

 

Şubeye Gitmeden Kart Şifresi Oluşturmak İstiyorum

Banka şubelerine gittiğinizde tüm bankacılık işlemlerinizi kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Ama eğer bankaya gitmeden işlem yapmak istiyorsanız kart şifresi oluşturma adımlarını inceleyebilirsiniz.

  • SMS ile Kart Şifresi Oluşturma: Cep telefonunuzun mesaj kısmından SIFRE yazıp boşluk bırakın KARTIN SON 6 HANESİ boşluk ANNE KIZLIK SOYADINIZIN SON İKİ HARFİ boşluk KARTIN ARKASINDAKİ CVC KODU (3 rakamlı kod) yazarak 4757’ye mesaj atıp kartınızın şifresini oluşturabilirsiniz. Bu mesajı atarken dikkat etmeniz gereken, mesaj attığınız cep telefonu bankaya sizin adınıza kayıtlı olan cep telefonu olması gerekiyor.
  • ATM ile Kart Şifresi Oluşturma: Ziraat Bankası ATM’si üzerinden de kart şifresi oluşturabilirsiniz. Giriş şifre işlemleri menüsüne girerek kart şifrenizi kolay bir şekilde oluşturabilirsiniz.
  • Müşteri Hizmetlerinden Şifre Oluşturma: Yeni şifrenizi oluşturmak için 0 850 220 00 00 numarasını arayarak müşteri temsilcisi ile konuşup şifrenizi oluşturabilirsiniz. Burayı aradığınızda bilgilerin güncel olması istenecektir. Eğer bilgileriniz güncel değilse banka şubesine giderek bilgilerinizi güncellemeniz istenecektir. Banka şubelerine gittiğinizde şifrenizi de güvenli bir şekilde oluşturabilirsiniz.

Ziraat Bankası Mobil ve İnternet Bankacılığı Şifre Alma İşlemleri

Bu bankanın bir diğer güzel özelliği ise, bank şifresi aldıktan sonra internet bankacılığını kullanarak tüm bankacılık işlemlerinizi yapmanızdır. Bu işlemleri yapmak istiyorsanız, internet şifresi oluşturmanız gerekiyor. Bankkart veya normal internet şubesi şifresi almak için Ziraat Bankası şubesine veya Müşteri hizmetlerini arayarak oluşturma işlemi yapabilirsiniz.

Eğer şifrelerinizi unuttuysanız da aynı işlemler ile şifre değiştirme işlemi yapabilirsiniz. Sizlere bu yazımızda ziraat bankası kart şifresi oluşturma hakkında bilgiler verdik. Sizde bu bilgiler ile kart şifrenizi oluşturabilirsiniz.

Not: Sitemiz hiçbir ziyaretçiye iş garantisi, kredi ve para vaad etmemektedir. Yapacağınız yorumları iş veren firmalar görerek size dönüş sağlaması kendi mevhumlarına kalmış durumdadır. Bizler sizlere ne gibi işler yapabilirsiniz, kredi ile ilgili açıklayıcı bilgileri, bölgenizde ne gibi işler yapıldığını sunmakta ve açıklamaktayız. Biz iş veren, kredi veren firmalar değiliz... Konu altına yorum yapmanız iş verenlere ulaşmanızı hızlandıracaktır. Çünkü iş verenler de sitemizi ziyaret ediyor.

Leyla Demirci

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Ticaret bölümü mezunuyum. Alanım ile ilgili bilgi verici içerikler paylaşmaktayım. Sormak istediğiniz soruları yorum bölümünde sorabilirsiniz. Kısa süre içerisinde yanıtlayacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.