BankalarKredi

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Rehberi 2019

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün grup toplantısı sırasında yaptığı açıklama milyonlarca vatandaşımızı yakından ilgilendirdi. Son yıllarda kredi kartı kullanım oranının giderek artmasına bağlı olarak kredi kartı kullanıcılarının geri ödeme konusunda yaşadığı sıkıntıları çözmek için kredi kartı borcu olan vatandaşlar için yapılandırma imkanı sağlandı. Ülkemizde geçen sene Eylül ayına kadar olan süre içerisinde 650 Bine yakın vatandaşımızın kredi kartı borcunu ödemesinden sonra bu şekilde bir hamle yapan hükümetin Ziraat Bankası ile yaptığı anlaşmadan sonra düşük faiz oranları ile kredi kartı borcu olan kredi çekme imkanının sunulduğu açıklandı. 

Ziraat Bankası Kredi Kartı Yapılandırma Faiz Oranlarını İndirdi

Ziraat Bankası’nın kredi kartı borcu olan vatandaşlar için güncel ihtiyaç kredisi faiz oranlarında nerdeyse yarı yarıya indirime gitmesinden sonra faiz oranları %1.10 ile %1.20 arasında kredi kartı borcu olan vatandaşlara uygun hale getirildi. Güncel ihtiyaç kredisi faiz oranlarının %2.27 olduğunu düşündüğümüz zaman bu oranın oldukça iyi olduğunu belirtmek istiyoruz. 

60 aya kadar vade imkânı da sağlayarak borcun ödenmesi konusunda uzun vadeli bir şekilde yapılanma hizmeti sunan Ziraat Bankası üzerinden kredi çekmek istediğiniz zaman bankanın en yakın şubesine giderek buradan başvuru yapmanız gerekmektedir.

Kredi Kartı Yapılandırma Vade Sayısı

Kredi kartı borcunuzu yapılandırmak istediğiniz zaman en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek buradan kredi yapılandırmak için başvuru yapmanız gerekmektedir. Özellikle vade sayısı bakımından müşterilerine 60 aya kredi yapılandırma hizmeti sunan Ziraat Bankası üzerinden sizlerde kredi çekerek bütün bankalara olan kredi kartı borcunuzu tek seferde ödeme imkanını bulmuş olacaksınız. Bankaların kredi kartlarına uygulamakta olduğu güncel faiz oranlarının da yüksek olması bu kredi türünden çekmek için sizlere büyük bir avantaj sağlamaktadır. Son zamanlarda artan faiz oranlarının aksine Ziraat Bankası’nın 24 aya kadar olan kredi kartı yapılandırma kredisinden çekecek olan müşterilerine sunduğu kredi faiz oranı %1.10 olurken, 25 aydan 60 aya kadar vade yaptıracak olan müşterilerine sunmuş olduğu faiz oranının ise %1.20 olduğunu açıkladı. 

Ziraat Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme Mantıklı mı?

Bankalara kredi kartı borcunuz var ve bu borçları ödeme konusunda ciddi sıkıntılar çekiyorsanız yüksek faiz oranlarından gelecek olan faizleri ödemek yerine daha düşük orandan ihtiyaç kredisi çekerek faizden kurtulma şansınız bulunmaktadır. Kredi kartı borcu olan vatandaşların şu an için kredi kartı ödemelerinde yapmadıkları ödemelerden kaynaklı olarak ortalama ödedikleri faizin %2.50 oranında olduğunu biliyoruz. Ancak sizlerde Ziraat Bankası’nın sizlere sunduğu bu düşük faiz oranlarından kullanarak yüksek faiz oranlarından kurtulma şansını yakalamış olacak ve uzun vadeli olarak borçlarınızı daha rahat bir şekilde ödeme şansını yakalayacaksınız. Bu yüzden de ödeme konusunda sıkıntı çektiğiniz kredi kartı borcunuz için Ziraat Bankası’nın en yakın şubesine giderek buradan kredi talebinde bulunabilirsiniz. 

Bu kampanya şuan için kredi kartı borcunu ödeyemeyenlere düşük faiz oranlı kredi vermektedir. Konut kredisi yapılandırma faiz oranları için henüz bankalardan resmi bir açıklama gelmedi.

Ayrıca kredi kartı borcu yapılandırma ile ilgili içeriklere de göz atın!
Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Faiz Oranları 2019
Kredi Kartı Yapılandırma Sicili Etkiler mi?
Kredi Kartı Yapılandırma Sonrası Kredi Kartı Tekrar Açılır mı? Ne Zaman Açılır?
Kredi Kartı Yapılandırma Dilekçesi Örneği
Kredi Kartı Yapılandırma Başvurusu Nasıl Yapılır?

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Kullanıyorsun Demek Kapat Bakayım Taş mı Yiyelim

Reklam Engelleyicini Devre dışı bırak yoksa sana içerik okumak filan yok :)