Bankalar

Ziraat İlk Yıl Sadece Faiz Ödemeli Konut Kredisi Hesaplama

Konut kredisi denildiğinde akla ilk gelen bankanın Ziraat Bankası olduğu kaçınılmaz bir gerçek. Bunun sebebi diğer bankalara göre çok daha uygun faiz seçeneğinin olmasıdır. Geri ödemelerde farklı bankalara kıyasladığımızda faiz oranının düşük olmasından dolayı haliyle kredi vadesinin vakti geldiğinde ödemesi de düşük oluyor. Ziraat ilk yıl sadece faiz ödemeli konut kredisi hesaplama yapılabilmesi için alacağınız evin tutarının ne kadar olduğu, yüzde 80 kredi çıktığında çıkan rakamın kaç olduğu, kaç ayda geri ödeneceği gibi kriterler göz önünde bulundurulmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK MAKALELER

En çok bilgi edinebileceğiniz ortam şubede bire bir müşteri temsilcisi olarak hizmet vermekte olan banka çalışanlarıdır. Telefon bankacılığı ile de bilgi alabilirsiniz fakat yüz yüze görüşme kadar aklınızda kalıcı olmayacaktır. Bütün detaylar size aktarıldıktan sonra banka görevlisi size kartını verecektir, bu noktadan sonra sadece ilk yıl faiz ödemeyle ilgili bütün sorularınızı cevaplayacaklardır. Müşteri hizmetlerini her aradığınızda farklı kişiler çıkmasından dolayı ister istemez bilgi eksikliği ve kirliliği oluşacak olup, bu durum sizi fazlasıyla rahatsız edecektir. Bu sebeplerden ötürü tek bir kişiyle muhatap olmanız sizin açınızdan büyük avantaj sağlayacaktır.

Nasıl Faydalanabilirim?

Ziraat Bankası’nın sadece ilk yıl faiz ödemeli kampanyasından faydalanmak için en yakın Ziraat şubesine giderek detaylı bilgi alabilirsiniz. Bunun dışında nasıl faydalanabilirim? Diye düşünüyorsanız müşteri hizmetlerini arayarakta gerekli bilgilerinizi verdikten sonra tahmini bir hesaplamada size yardımcı olacaklardır. Geri ödeme vadesi en fazla 10 yıl yani 120 ay olmakla birlikte ödeme seçeneği sizin isteğinize göre belirlenebiliyor. Örneğin; ilk yıllarda bütçenizi etkilemeyecek şekilde düşük miktarlarda ödeme seçeneğini seçerek, daha sonraki yıllarda ise gelirinizin de artacağını düşünerek daha fazla ödeme yapabilme şansınız olacaktır. Bu aradaki ayarı kendinize göre iyi hesap etmeli, düşük taksitli vadeler bittikten sonra sıkıntı yaşamamak için planlarınızı buna göre kurgulamalısınız.

Hangi Belgeler Gerekli?

Ev almaya karar verdiniz, aradığınız evi buldunuz akabinde en uygun kredi şartları olan bankanın Ziraat Bankası olduğu sonucuna da ulaştınız. Son olarak geriye kaldı başvuru yapmak peki hangi belgeler gerekli? Öncelikle başvuru için kimlik, gelir belgeniz yani maaş bordrosu ve tapunun fotokopisi genellikle istenilen belgelerdir. Başvuruda bulunduktan sonra bankanızdan tarafınıza mesaj iletilecek olup evin değerini ölçmek için exper ücretinin yatırılması gereken hesap bilgileri verilecektir. 500 tl üzerinde olan bu miktarı yatırdıktan sonra geriye kalan tek şey istediğiniz miktarda kredinin çıkması oluyor.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Kullanıyorsun Demek Kapat Bakayım Taş mı Yiyelim

Reklam Engelleyicini Devre dışı bırak yoksa sana içerik okumak filan yok :)