BankalarSGK

Zorunlu Bireysel Emeklilik Nasıl İptal Edilir? (İPTAL NUMARASI)

Otomatik olarak giriş yapılan zorunlu bireysel emeklilik sistemi nasıl iptal edilir, bireysel emeklilik iptal ettirmek istiyorum diyen kişiler ne yapmalı, Ziraat Bankası, Halkbank, Avivasa, Vakıfbank, Garanti Bankası, Anadolu Hayat müşterileri arasında BES’de yer alan müşterilerin sistemden çıkmak için izlemesi gereken yollar hakkında bilgiler sunacağız. Birçok katılımcı otomatik dahil edildiği zorunlu bireysel emeklilik iptalini nasıl yapacağını bilmiyor. Aslında bireysel emeklilik iptal ettirme sanıldığından kolaydır. Birkaç farklı yöntem izleyerek tüm bankalar veya sigorta şirketlerinin sizlere sunduğu bu hizmetten caymak için izlemeniz gereken yöntemlere bakalım.

BES Hizmeti Veren Banka ve Sigorta Şirketleri

Bireysel emeklilik sisteminde bulunan bazı bankalar ve özel sigorta şirketleri bulunuyor. Kullandığınız bireysel emeklilik sistemi için iptal adımlarından önce hangisini kullandığınızı bilmeniz gerekiyor. BES sisteminde bulunan bankalar şunlardır;

 • Aegon
 • Allianz Bireysel Emeklilik
 • Anadolu Hayat
 • Avivasa Bireysel Emeklilik
 • Axa Emeklilik
 • BNP Paribas Cardif Emeklilik
 • Fibabanka
 • Garanti Bankası Emeklilik
 • Halkbank Emeklilik
 • NN Emeklilik
 • Katılım Emeklilik
 • Metlife
 • Vakıfbank
 • Ziraat Bankası

Devlet katkısı ile birlikte maaştan kesinti olarak biriktirilen bireysel emeklilik fonundan çıkmak isteyen kişiler bulunuyor. Aslında uzun vadede on yıl süreden sonra %25 devlet katkısı tam anlamıyla verilse de geçim şartları ve gelir düzeyi düşük olan kişiler bireysel emeklilik sisteminden nasıl çıkılacağını araştırıyor. Eğer işçi tarafından bes devam ettirilirse emekli olunduktan sonra maaş dışında buradanda emeklilik maaşı alınabiliyor.

İlginizi Çekebilir:  Senetle Para Veren Yerler Firmalar Vakıflar Kuyumcular 2019

Maaştan para kesilmemesi için ne yapması gerektiğini merak eden kişiler için otomatik bes nasıl iptal edilir? Tüm banka ve şirketler için kolayca yapılacak bir işlem ile zorunlu emekliliği iptal edebilirsiniz. Ziraat bankası, Garanti Bankası veya Avivasa gibi özel sigorta şirketlerinde olmanız önemli değil aşağıdaki yöntem ile kolayca bes iptali gerçekleştirebilirsiniz. Bireysel emeklilik iptal sonrası 14 gün içinde maaşınızın yattığı banka tarafından hesabınıza birikmiş paranız yatar.

Maaşınızdan %3 kesinti yapılarak toplanan bes iptali için kısa mesaj ile yapabilirsiniz. Telefonunuzdan 3907’e CAY yazıp boşluktan sonra T.C kimlik numaranızı yazarak bireysel emeklilik iptal talebinde bulunabilirsiniz.

BES İptali Kısa Mesajla İptal Örneği

CAY 12345678911

Yukarıda 123 ile başlayan kısıma kendi kimlik numaranızı 11 haneli olarak yazıp 3907’e kısa mesaj atmanız gerekiyor.

Bireysel Emeklilik İptal Numarası

Aşağıda zorunlu bes sisteminde bulunan banka ve özel sigorta şirketlerinin iptal numaralarını listeledik hangisinde bulunuyorsanız arayıp iptal dilekçesi ve formu hakkında bilgi alabilirsiniz. Hizmet alabilmek için BES iptal iletişim numaralarını mesai saatleri içinde aramanızı tavsiye ederiz.

Sigorta Şirketi veya Banka AdıBES İptal Numarası
Ziraat Bankası0850 222 97 00
Akbank444 25 25
ING Bank444 1 666
Garanti Bankası444 0 336
Halkbank0850 222 0 400
Yapı Kredi0850 222 0 444
Denizbank0850 222 0 800
Türk Ekonomi Bankası (TEB)0850 222 0 666
Vakıfbank444 92 37
QNB Finansbank0850 222 0 900
İş Bankası0850 724 55 00
İlginizi Çekebilir:  Ön Onaysız Kredi Veren Bankalar (ANINDA KESİN ONAYLI)

Ziraat Bankası Bireysel Emeklilik Nasıl İptal Edilir?

Ziraat Bankası’nın zorunlu bireysel emeklilik sisteminden cayma hakkını kullanmak için yapmanız gereken mobil şubeye giriş yaparak buradan emeklilik sistemini iptal ettirebilirsiniz. Ancak bu işlemi yapmak için Ziraat Bankası mobil uygulamasının telefonlarınızda veya tabletlerinizde bulunması gerekmektedir. Uygulamayı kullanabilmek için kullanıcı adınızın ve şifrenizin sisteme doğru girilmesinden hemen sonra BES iptal ettirme işlemini yapabilirsiniz. 

Ziraat Bankası üzerinden yaptırmış olduğunu BES’den vazgeçmek için bankanın internet bankacılığı sistemi üzerinden giriş yaparak buradan iptal işlemini yapabilirsiniz. Ziraat Bankası internet şubesine giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan bölüm içerisinde Ziraat BES iptal bölümüne giriş yapmanız ve bankanın sizlerden istediği bilgileri sorunsuz bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Aksi durumda banka sistem üzerinde eksik bilgi görülmesinden dolayı yapacağınız başvurularınızın kabul edilmeyeceğini belirtmek istiyoruz.

Telefon ile bes iptali mümkün bunun için bankanın telefon bankacılığı hizmetlerini kullanarak sizlerde işlem yapabilirsiniz. Ziraat Bankası Bireysel emeklilik sistem numarası olan 222 97 00 numarasını arayarak buradan karşınıza çıkan müşteri hizmetleri danışmanına sistemden çıkmak istediğinizi belirtmeniz gerekmektedir. Sistemden çıkmak istediğinizi belirttikten sonra sizlere biraz zorluk çıkartacak olan banka danışmanına net bir şekilde cayma hakkınızı belirtirseniz, sistem üzerinden çıkabilirsiniz. Ziraat BES hakkında bilgi almak bireysel emeklilik sorgulama daha fazla bilgi almak istiyorsanız 444 00 00 – 0850 220 00 00 bu numaralardan arayarak müşteri hizmetlerine ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  PTT Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? (EMEKLİ MAAŞ KREDİSİ)

Bireysel emeklilik iptal etme başvurusu işlemi nasıl yapılır detaylı bir şekilde yazdık bireysel emeklilik iptal formu için ilgili iptal etme numaralarına ulaşarak form talebinde bulunabilirsiniz.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Kullanıyorsun Demek Kapat Bakayım Taş mı Yiyelim

Reklam Engelleyicini Devre dışı bırak yoksa sana içerik okumak filan yok :)