Bayilik franchise

2020 Dominos Bayilik Şartları ve Franchise Bedeli


Dominos franchise bedeli işi yapmak isteyen kişiler için oldukça net bir şekilde araştırılmış ve pazara yön veren firma hakkında detaylı bilgi edinilmiştir. Pizza sektörünün önde gelenlerinden Dominos pizza, kurulduğu 1996 yılından beridir birçok şubesi ile sektöre kazandırdığı ‘Pizzanız 30 Dakika da kapınızda’ hizmeti ile yeni yatımcıların ilgi odağı haline gelmiştir.  Dominos pizza Franchise sistemi bayilik verirken Dominos bayilik şartları ve fiyatlarınelerdir bakmakta yarar bulunmaktadır. Franchise sistemi, imtiyaz hakkı kendisinde olan firma, ücret karşılığında, işin kurulumundan, kullanılmasına ve ilk satımına kadar yatırımcılara yardımcı olarak aralarında yaptıkları sözleşmedir. Franchise sistemi sayesinde Dominos pizza açtığı her şubesinin dış görünümünü aynı konsept üzerine kurarak, satışa sunduğu ürünlerin fiyatlarının aynı olması ile birlikte aynı kalitede hizmet vermeyi amaçlamaktadır. Kuruluşundan itibaren destek veren Dominos personel alımı ve yetiştirilmesinin yanı sıra iş akışı konusunda da destek vermektedir.

Dominos Bayilik Şartları ve Fiyatları Nelerdir?

Dominos Franchise Bedeli ile ilgili olarak öncelikle işyerinin belirlenmesinde bazı kriterler yer almaktadır.

 • Açmak istediğiniz şubenin maksimum 150 metrekare minimum 80 metrekare olması gerekmektedir.
 • İşyerinin cephesinin 5 metre ve üzerinde olması,
 • Tercihen işlek cadde üzerinde ve köşe başı olması,
 • Tavan yüksekliğinin 2.70 metre ve üzerinde olması,
 • Servis için kullanılan motorlar için park alanının bulunması,
 • İşyerinde baca sistemini yer alması, ulaşımının kolaylıkla sağlanması gibi hususları kapsayan mevcut bir işyeriniz bulunmaktaysa sizlerde Dominos pizzanın bayisi olabilirsiniz.

Dominos Franchise Bedeli hususunda bilinmesi gerekenler arasında; Firma ile anlaşma yapacak kişinin veya bayiliği alacak yatırımcının mutlaka %51 hissesinin bulunması buda yaklaşık olarak 250.000 – 270.000 Dolarlık yatırımı karşılaması gerekmektedir. Bu miktara işyeri alanı, dekorasyon, isim hakkı, mutfak eşyaları ve personel kıyafetleri dahil edilmektedir. İşyerinin kendinize ait olması durumda yatırım maliyetiniz düşecektir. Aylık veya yıllık ciro primi alınmayan sözleşmede reklam giderleri olarak aylık %6 katılım ücreti alınarak Dominos Franchise bayii anlaşması 10 yıl üzerinden yapılarak 10 yılın sonunda sözleşme uzatılmaktadır. Yaptığınız bu yatırımı yaklaşık olarak %18 kar oranı ile 3 yıl içerisinde geri dönüşümü sağlanmaktadır.

Dominos Bayilik Şartları ve Fiyatları İle Başvuru Yöntemi

Dominos Bayilik Şartları ve Fiyatları konusunda anlaşılmaya varıldıktan sonra www.dominos.com.tr adresinden, info@dominos.com.tr veya 0212 280 96 36 numaralı telefonlardan başvurunuzu yaptığınızda gerekli detaylar görüşülmek üzere Dominos Pizza’nın İstanbul’da bulunan genel merkezine davet edilerek gerekli detaylar görüşülmektedir. Yapılan ön görüşme sonucunda bayii hizmeti verilecek olan adaya sistemi daha iyi anlayabilmesi ve tanıması amacı ile dükkân deneyimi verilmektedir. Dominos pizza’nın açılacağı şube ile ilgili olara fizibilite çalışmaları yapılarak işyerinin açılış öncesinde yapılacak işler, eğitimler gerçekleştirilerek sözleşmeler imzalanır. Dominos Pizza’da genellikle 1 Genel Müdür, 2 vardiya müdürü, 4 pizza ustası ile ihtiyaç sayısına göre motorcu alınarak, işyeri açılmadan önce çalışacak elemanlara eğitim koçları teorik ve pratik eğitimlerin yanı sıra mutfakta görev alacak personele pizza yapımı ile ilgili olarak gerekli eğitimler düzenlenir.

Tüm aşamalardan sonra Franchise sözleşmesi yapılarak, işyerinin açılması ile birlikte operasyon ekibini gözetiminde pizza yapılarak satışa sunulmaktadır. Dominos Pizza bayilik anlaşmasına uygun olarak yapılan ön protokol sözleşmesi yapıldıktan sonra eğitimde başarısız olan girişimcilerle Dominos Franchise anlaşması yapılmamaktadır. Bundan dolayı sektöre girecek kişilerin pizza yapımı ve işleyişi ile ilgili bilgilerinin olması gerekmektedir.  Dominos Pizza özellikle müşteri memnuniyetini ön planda tuttuğu için bayilik verdiği firmalardan da bu konuda hassas olmalarını istedikleri için dönemsel olarak gizli müşteriler aracılığıyla denetleme yapmaktadır. İleri teknolojiyi kullanan Dominos www.dominos.com.tr adresinden almış olduğu pizza siparişlerini 30 dakika içerisinde hazırlayarak evlere servis etmektedir. Bu durumda bayii alanlar için kurulmuş hazır alt yapı olarak değerlendirilmektedir.

Sponsorlu Reklamlar

Şartlar arasında yer alan %6’lık reklam giderlerine ortak olan Franchise bayiler ayrıca reklam vermeyerek televizyon ve internet aracılığıyla verilen reklam hizmetlerinden yararlanarak satışlarını artırmaktadırlar. Hayalinizde yatan işi kurmak isteyenler başlangıçta maliyetli olarak görülen Dominos Pizza bayiliğini aldıklarında yatırmış oldukları maliyeti kısa sürede tekrar kazanmaktadırlar. Tüm eğitimler genel merkez tarafından verildiğinden kalifiyeli personele sahip olan bayiler, 70 ülkede birçok bayisi bulunan Dominos pizzanın bir üyesi olmaktadırlar. Bunun yanında bulunduğunuz şehirde açma imkanınız olduğu gibi devredilmekte olan veya açılmaya hazır olan Dominos Franchise bayiside olabilmektedirler.

1960 yılında kurulan Dominos Pizza evlere servis yapma işini ustalıkla yürütürken, destek ekibi, yenilikleri, lezzetli pizzaları, pizzaların yanında getirdiği tatlılar ve sosları ile müşteri memnuniyetini en üst düzeye çıkarmayı hedeflemektedir. 1996 yılından itibaren Türkiye piyasasına giren Dominos pizza gelişimini daha hızlı yaymak ve daha çok müşteriye hitap etmek amacıyla bayilik sistemine geçerek reklamkonusunda anlaşmaya vardığı herkes ile eğitimlerden başarılı olması halinde bayiliklerini vermektedir.

Dominos pizza franchise konusunda anlaşmaya varan firmalar http://franchisefirsatlari.dominos.com.tr/ adresinde yer alan illeri incelediklerinde devredilecek olan bayiler ile yeni açılan veya açılacak olan bayileri görme şansları bulunduğu gibi bayilik için ön başvurularını da buradan yapabilmektedirler. Ayrıca yine aynı adres üzerinde bulunan müşteri temsilcileri ile telefon ile iletişim haline geçerek bayilikle ilgili gerekli bilgileri alabilirler. Düzenli ve kurulu bir sistem halinde çalışan Dominos pizza bayiliği yaptığınız 10 yıllık anlaşma ile sizler için en büyük gelir kaynaklarından birisidir.

Bilgilerin doğruluğu net değildir. İnternet sitelerinde yer alan haberler doğrultusunda bayilik fiyatı hakkında bilgi verilmiştir.

Diğer Bayilikler ;

Not: Sitemiz hiçbir ziyaretçiye iş garantisi, kredi ve para vaad etmemektedir. Yapacağınız yorumları iş veren firmalar görerek size dönüş sağlaması kendi mevhumlarına kalmış durumdadır. Bizler sizlere ne gibi işler yapabilirsiniz, kredi ile ilgili açıklayıcı bilgileri, bölgenizde ne gibi işler yapıldığını sunmakta ve açıklamaktayız. Biz iş veren, kredi veren firmalar değiliz... Konu altına yorum yapmanız iş verenlere ulaşmanızı hızlandıracaktır. Çünkü iş verenler de sitemizi ziyaret ediyor.

Leyla Demirci

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Ticaret bölümü mezunuyum. Alanım ile ilgili bilgi verici içerikler paylaşmaktayım. Sormak istediğiniz soruları yorum bölümünde sorabilirsiniz. Kısa süre içerisinde yanıtlayacağım.

Bir Yorum

 1. Bizde babamla dominos bayilik almak istiyoruz Muğlada kalabalık bir ilçe için aslında çok sıcak bakmıyoruz ama şuan Türkiye’de en çok reklamı dönen ve tanınan pizza şirketi dominos olduğu için geri dönüşü 2 sene civarı hesaplayabiliyoruz.

  Bayilik şartları pek problem değilde bayilik fiyatı biraz tuzlu eğer kredi alabilirsek bu işe girişeceğiz inşallah.

  Bu arada çok detaylı bir yazı olmuş baya işimize yarayacak teşekkürler.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.